- Eνημερωτικές διαλέξεις του Τμήματος Τροχαίας Γρεβενών σε μαθητές των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης και Παιδικών Σταθμών για την Οδική Ασφάλεια
- Συνελήφθη 32χρονος ημεδαπός, για ανθρωποκτονία 30χρονου ημεδαπού στη Φλώρινα
- Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα (από 15-07-2024 έως 21-07-2024)
- Ποσότητες ναρκωτικών καταστράφηκαν σε υψικάμινο
Συνάντηση ΣΠΑΡΤΑΚΟΥ με τον Διευθυντή ΛΚΔΜ
Η συνάντηση με τον Διευθυντή του ΛΚΔΜ ήταν ο επόμενος σταθμός του κύκλου των συναντήσεων που άνοιξε ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ, υπό την νέα του Διοίκηση, συναντήσεων που έχουν εθιμοτυπικό, αλλά και ουσιαστικό χαρακτήρα.
Η απολιγνιτοποίηση, η προσπάθεια να διατηρηθεί η ισχυρή σχέση μεταξύ περιοχής και ΔΕΗ, οι στοχευμένες προσλήψεις με εξειδικευμένο προσωπικό, ώστε να καλύπτονται τα πόστα με ασφάλεια και οι οποιεσδήποτε παρεμβάσεις που μπορούν να γίνουν, ώστε να βελτιωθούν οι υφιστάμενες συνθήκες εργασίας και κάθε κατάσταση που αφορά τους εργαζόμενους, τέθηκαν στον κ. Νίκου από την πλευρά του Σωματείου.
Περαιτέρω, ως ελάχιστη ένδειξη αναγνώρισης της διαχρονικής στήριξης του θεσμού «Μνήμες Λιγνίτη», το Σωματείο επέδωσε τιμητική πλακέτα στον Διευθυντή, καθώς και δώρα που σχετίζονται με τον Πανελλήνιο αγώνα δρόμου.
Ο κ. Νίκου ευχήθηκε καλή θητεία στο νέο Δ.Σ. με τους διαύλους επικοινωνίας ανάμεσα στους δύο θεσμούς να παραμένουν πάντα ανοιχτοί.
0 comments