- Eνημερωτικές διαλέξεις του Τμήματος Τροχαίας Γρεβενών σε μαθητές των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης και Παιδικών Σταθμών για την Οδική Ασφάλεια
- Συνελήφθη 32χρονος ημεδαπός, για ανθρωποκτονία 30χρονου ημεδαπού στη Φλώρινα
- Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα (από 15-07-2024 έως 21-07-2024)
- Ποσότητες ναρκωτικών καταστράφηκαν σε υψικάμινο
Στη λίμνη «Ορεστιάδα» η προετοιμασία της Εθνικής Ομάδας Λιθουανίας
Την Εθνική Ομάδα Κωπηλασίας της Λιθουανίας που επέλεξε τη λίμνη Ορεστιάδα για τις προπονήσεις της, μετά από πρόσκληση του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου, φιλοξενεί από τις 7 Μαρτίου ο Δήμος Καστοριάς.
22 Λιθουανοί αθλητές προπονούνται καθημερινά στις εγκαταστάσεις του ΔΗΝΑΚ και του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου, υπό το βλέμμα του Ομοσπονδιακού Προπονητή Mykolas Masilionis και των συνεργατών του, δηλώνοντας πολύ ευχαριστημένοι από τις συνθήκες και τις εγκαταστάσεις της περιοχής μας.
Τα μέλη της ομάδας καλωσόρισαν η Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Χρυσούλα Φιλίππου και ο Πρόεδρος του ΝΟΜ, Ναούμ Μπούσης, ευχόμενοι για καλή προετοιμασία και επιτυχίες στους αγώνες που ακολουθούν.
Το επόμενο διάστημα θα φιλοξενηθούν στην Καστοριά και άλλες κωπηλατικές ομάδες από το εξωτερικό.
0 comments