- Eνημερωτικές διαλέξεις του Τμήματος Τροχαίας Γρεβενών σε μαθητές των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης και Παιδικών Σταθμών για την Οδική Ασφάλεια
- Συνελήφθη 32χρονος ημεδαπός, για ανθρωποκτονία 30χρονου ημεδαπού στη Φλώρινα
- Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα (από 15-07-2024 έως 21-07-2024)
- Ποσότητες ναρκωτικών καταστράφηκαν σε υψικάμινο
Παρουσίαση του βιβλίου «Δύο ψεύτικα γατάκια σε ένα αληθινό παραμύθι» της Ελένης Νάτση
Παρουσίαση του βιβλίου «Δύο ψεύτικα γατάκια σε ένα αληθινό παραμύθι» της Ελένης Νάτση, που κυκλοφορεί από τις Εκδόσεις Παρέμβαση, πρόκειται να πραγματοποιηθεί την Κυριακή 12 Νοεμβρίου, ώρα 11.00 π.μ. στην Αίθουσα εκδηλώσεων του Ιερού Ναού Αγίου Νικάνορα Κοζάνης (Βαλαωρίτου & Αγίας Κυριακής). Ομιλητές: Φιλιώ Μπτούρη, Φιλόλογος, Γιώργος Κύρκος, Φαρμακοποιός, Περιστέρα Καραδήμου, Βιβλιοθηκονόμος. Αφήγηση: Αναστασία Τοπάλη, Μουσικός.
***
«Σε μια επαρχιακή πόλη και σε μεταβατική εποχή, ένα μικρό κορίτσι, ζει μοναδικές εμπειρίες στο σπίτι της γιαγιάς της. Πολλά χρόνια αργότερα, τα γεγονότα έρχονται στη μνήμη της και γίνονται μία διήγηση σαν παραμύθι…»
Η Νάτση Ελένη γεννήθηκε στη Φλώρινα το 1962 και μεγάλωσε στην Κοζάνη. Σπούδασε στο Μαθηματικό τμήμα του Α.Π.Θ. και στο Παιδαγωγικό Τμήμα Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας. Εργάστηκε σε φροντιστήριο Μ.Ε., σε σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και σε Σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
0 comments