- Eνημερωτικές διαλέξεις του Τμήματος Τροχαίας Γρεβενών σε μαθητές των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης και Παιδικών Σταθμών για την Οδική Ασφάλεια
- Συνελήφθη 32χρονος ημεδαπός, για ανθρωποκτονία 30χρονου ημεδαπού στη Φλώρινα
- Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα (από 15-07-2024 έως 21-07-2024)
- Ποσότητες ναρκωτικών καταστράφηκαν σε υψικάμινο
Οι Σάρισες Φλώρινας κατέκτησαν τη 2η θέση στο Europe Trophy γυναικών
Στο Europe Trophy Grand Final, που έγινε το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Μαρτίου 2023 στη Μιραντέλα της Πορτογαλίας, με τη συμμετοχή των 8 καλύτερων ομάδων, οι Σάρισες Φλώρινας έκαναν την υπέρβαση φτάνοντας στο ασημένιο μετάλλιο. Πρόκειται για τη σπουδαιότερη επιτυχία των Σαρισών και παράλληλα την πιο σημαντική στο άθλημα από σωματείο της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας.
Ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας, Γεώργιος Κασαπίδης, συγχαίρει από καρδιάς την γυναικεία ομάδα των Σαρισών, στηρίζοντας κάθε προσπάθεια για την αριστεία τους και τους εύχεται ολόθερμα κάθε επιτυχία. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της λαμπρής αυτής επιτυχίας, στις παίκτριες και στο προπονητικό επιτελείο καθώς οι Σάρισες Φλώρινας έκαναν υπερήφανη ολόκληρη τη Δυτική Μακεδονία.
0 comments