- Eνημερωτικές διαλέξεις του Τμήματος Τροχαίας Γρεβενών σε μαθητές των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης και Παιδικών Σταθμών για την Οδική Ασφάλεια
- Συνελήφθη 32χρονος ημεδαπός, για ανθρωποκτονία 30χρονου ημεδαπού στη Φλώρινα
- Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα (από 15-07-2024 έως 21-07-2024)
- Ποσότητες ναρκωτικών καταστράφηκαν σε υψικάμινο
Κώστας Βόμβας: «Μέλημά μας η γρήγορη διεκπεραίωση των αιτημάτων των Κοινοτήτων, πετυχαίνοντας στόχους και χρόνους» (Φωτογραφίες)
Συνάντηση με όλους τους Προέδρους των Κοινοτήτων της Δημοτικής Ενότητας Κοζάνης, είχε το απόγευμα της Παρασκευής 7 Ιουνίου 2024 στην Αίθουσα Κοβεντάρειο, ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων Κώστας Βόμβας.
Ο κ. Βόμβας, αφού άκουσε με προσοχή τις θέσεις και προτάσεις του κάθε Προέδρου ξεχωριστά, τόνισε ότι στόχος της Δημοτικής Αρχής είναι η άμεση υλοποίηση των ζητημάτων της καθημερινότητας, με σωστή ιεράρχηση και ορθό προγραμματισμό.
Παράλληλα επεσήμανε ότι η εκτέλεση έργων με αυτεπιστασία μπαίνει στην πρώτη γραμμή, αξιοποιώντας έτσι το έμπειρο τεχνικό δυναμικό του Δήμου, το οποίο θα συμβάλλει και αυτό με τη σειρά του στην επίτευξη των στόχων και στους χρόνους που πρέπει.
0 comments