- Eνημερωτικές διαλέξεις του Τμήματος Τροχαίας Γρεβενών σε μαθητές των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης και Παιδικών Σταθμών για την Οδική Ασφάλεια
- Συνελήφθη 32χρονος ημεδαπός, για ανθρωποκτονία 30χρονου ημεδαπού στη Φλώρινα
- Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα (από 15-07-2024 έως 21-07-2024)
- Ποσότητες ναρκωτικών καταστράφηκαν σε υψικάμινο
Ανοίγουν οι πύλες του καινούργιου Τουριστικού Περιπτέρου του Δήμου Καστοριάς
Ξεκινά τη λειτουργία του αύριο Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου 2023 το καινούργιο Τουριστικό Περίπτερο του Δήμου Καστοριάς, το οποίο θα αποτελέσει πηγή ενημέρωσης των επισκεπτών της περιοχής, παρέχοντας πληροφορίες σχετικά με τα μουσεία, τους αρχαιολογικούς χώρους, τα μνημεία και τα αξιοθέατα της Καστοριάς, καθώς και για άλλα χρήσιμα στοιχεία. Παράλληλα εντός του περιπτέρου, οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να προμηθευτούν τουριστικούς χάρτες και ενημερωτικά φυλλάδια.
Η λειτουργία ενός νέου και πλήρους εξοπλισμένου περιπτέρου τουριστικής πληροφόρησης, ήταν αναγκαία για τον κλάδο του τουρισμού, ο οποίος παρουσιάζει σημαντική ανοδική πορεία τα τελευταία χρόνια.
Το Τουριστικό Περίπτερο του Δήμου Καστοριάς το οποίο βρίσκεται στο Πάρκο «Ολυμπιακής Φλόγας» θα συμβάλει στην περαιτέρω προβολή και προώθηση του τουριστικού προϊόντος της Καστοριάς.
0 comments