- Εξιχνιάσθηκαν 3 περιπτώσεις τηλεφωνικής απάτης, που τελέσθηκαν σε βάρος ανυποψίαστων ηλικιωμένων ατόμων, για τις οποίες συνελήφθη άμεσα, σε περιοχή της Κοζάνης, 47χρονος αλλοδαπός, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Βοΐου Κοζάνης
- Συνελήφθη 45χρονος ημεδαπός σε περιοχή της Καστοριάς, ο οποίος μετέφερε παράνομα με Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο 38χρονο αλλοδαπό
- Εξιχνιάσθηκε άμεσα, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Εορδαίας, περίπτωση κλοπής που τελέσθηκε σε βάρος ημεδαπής στην πόλη της Πτολεμαΐδας
- Σύλληψη 44χρονου αλλοδαπού στην πόλη της Φλώρινας, διότι εκκρεμούσε σε βάρος του Ένταλμα Σύλληψης
Όμιλος Αντισφαίρισης Πτολεμαΐδας: Ptolemaida Open Seniors 2019
Ακόμη μια μεγάλη διεθνής διοργάνωση τελείωσε με επιτυχία για τον Όμιλο Αντισφαίρισης Πτολεμαΐδας. Το τουρνουά Ptolemaida Open Seniors 2019 υπό την αιγίδα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης (ITF) προσέλκυσε αθλητές ηλικίας 35 ως και 65 ετών από πολλές περιοχές της χώρας αλλά και από αρκετές Ευρωπαϊκές χώρες. Όλοι οι αθλητές μας πρόσφεραν αγώνες υψηλού επιπέδου και έμειναν ικανοποιημένοι από τις σύγχρονες εγκαταστάσεις του Ομίλου και από τη φιλοξενία που τους προσφέραμε , δίνοντας υποσχέσεις ότι θα ξαναέρθουν και την επόμενη χρονιά.
Δύο σημαντικές πρωτιές είχαμε και από τους αθλητές της Πτολεμαΐδας με α) την Αργυρώ Καλαφάτη στις γυναίκες 35+ και β) τον Γιώργο Τσιρανίδη στους ανδρες 55+
Τα αποτελέσματα των αγώνων, νικητές και οι φιναλίστ σε κάθε κατηγορίας είναι τα εξής:
Άνδρες 35+
Νικητής: Ζωγραφάκης Δαβίδ ( ΕΛΛΑΔΑ )
Φιναλίστ: Καραμπέτης Κώστας ( ΕΛΛΑΔΑ )pt
Άνδρες 40+
Νικητής: Πένσος Ευάγγελος ( ΕΛΛΑΔΑ )
Φιναλίστ: Abbott Philip ( ΕΛΛΑΔΑ )
Άνδρες 45+
Νικητής: Kaleski Martin ( ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΟΡΕΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ )
Φιναλίστ: Koroshev, Pavel ( ΡΩΣΣΙΑ )
Άνδρες 50+
Νικητής: Bebic Ljupco ( ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΟΡΕΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ )
Φιναλίστ: Γεωργακόπουλος Γεώργιος ( ΕΛΛΑΔΑ )
Άνδρες 55+
Νικητής: Τσιρανίδης Γεώργιος ( ΕΛΛΑΔΑ )
Φιναλίστ: Φιλιππίδης Στέλιος ( ΕΛΛΑΔΑ )
Άνδρες 60+
Νικητής: Triller Stephan ( ΓΕΡΜΑΝΙΑ )
Φιναλίστ: Ηλιάδης Ιωάννης ( ΕΛΛΑΔΑ )
Γυναίκες: 35+
Νικήτρια: Καλαφάτη Αργυρώ ( ΕΛΛΑΔΑ )
Φιναλίστ: Γερούκη Μαρίνα ( ΕΛΛΑΔΑ )
Διπλά ανδρών 35+
Νικητές: Πένσος Ευάγγελος / Μολδοβάνος Νικόλαος ( ΕΛΛΑΔΑ )
Φιναλίστ: Κασίμης Σπύρος / Νιάκας Ευάγγελος ( ΕΛΛΑΔΑ )
Διπλά ανδρών 45+
Νικητές: Kaleski Martin / Koroshev Pavel ( ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΟΡΕΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ/ ΡΩΣΣΙΑ )
Φιναλίστ: Triller Stephan / Γεωργακόπουλος Γεώργιος ( ΓΕΡΜΑΝΙΑ / ΕΛΛΑΔΑ )
0 comments