Εκπληκτική εμφάνιση και σπουδαίες επιτυχίες του Ν.Ο. Κοζάνης στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Λυκείων 2019

By on 08/04/2019

Τη Δευτέρα 8 Απριλίου 2019, στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο Σχινιά, διεξήχθη το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Λυκείων 2019, που διοργάνωσαν το Υπ.Π.Ε.Θ., η Ε.Κ.Ο.Φ.Ν.Σ. και η Δ.Δ.Ε. Ανατ. Αττικής. Πήραν μέρος, σε έξι συνολικά αγωνίσματα (με 4 προκριματικούς αγώνες & 2 απευθείας τελικούς), περισσότεροι από 100 αθλητές και αθλήτριες από 18 Διευθύνσεις Β/θμιας Εκπ/σης ανά την Ελλάδα. Η Διεύθυνση Β/θμιας Εκπ/σης Κοζάνης, εκπροσωπήθηκε από τρεις αθλητές και μία αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης, που πήραν μέρος σε τρία αγωνίσματα (με προκριματικούς). Και οι τέσσερις αθλητές/αθλήτριες κατάφεραν να περάσουν τους τρεις προκριματικούς αγώνες που έδωσαν και να προκριθούν στους αντίστοιχους τελικούς, κατακτώντας ισάριθμα μετάλλια! Συγκεκριμένα: